Adventure Therapy
Konference
01 / 10 / 2021
Siguldas Pils dārzā un tiešsaistē
Konference
01 / 10 / 2021
Noskaties piedzīvojumu un dabas terapijas konferences ierakstu:
Pirmā piedzīvojumu un dabas terapijas konference Latvijā un arī Baltijā. Tās ietvaros dalībniekiem bija iespēja vairāk uzzināt par piedzīvojumu un dabas terapiju: kā tā tiek praktizēta citviet pasaulē un kā mēs to varētu plašāk lietot Latvijā. Konferenci apmeklēt bija aicināti kā jomas praktiķi, tā arī citi interesenti.
Konferences atklāšanas ievadlekciju 27. septembrī Zoom platformā vadīja kanādiešu izcelsmes piedzīvojumu terapijas praktiķis, autors, Viktorijas Universitātes pasniedzējs Dr. Nevins Harpers. Lekcijas ierakstu var skatīt šeit.
Siguldas Pils dārzā un tiešsaistē
09:00 – 10:00 | Ierašanās un reģistrācija |
10:00 – 10:10 | Oficiālā konferences atklāšana |
10:10 – 10:40 | Kas ir Adventure Therapy jeb piedzīvojumu un dabas terapija? Adventure Therapy Latvija pārstāvji – Unda Avota, Valdis Vanags |
10:40 – 11:00 | Piedzīvojumu un dabas terapijas pasaulē Covid – 19 seku risināšanā Dr.Stephan Natynczuk |
11:00 – 11:25 | Jauniešu mentālā veselība un piedzīvojumu un dabas terapija Norvēģijas pieredze. Dr. Carina Ribe Fernee |
11:25 – 11:40 | Kafijas pauze |
11:40 – 12:25 | Paneļdiskusija Kā piedzīvojumu terapiju iespējams izmantot darbā ar Latvijas jauniešiem? Piedalās: Nils Saks Konstantinovs, Maija Bērziņa, Inga Birkmane, Uģis Čakars |
12:25 – 12:45 | Piedzīvojumu terapijas kopienas veidošana – Jaunzēlandes pieredze. Dr. Helen Jeffery |
12:45 – 13:45 | Pusdienu pauze |
13:45 – 14:05 | Došanās dabā ir solis atpakaļ vai solis uz priekšu? Georgs Rubenis |
14:05 – 14:25 | Starpdisciplinārā sadarbības pieredze piedzīvojumu terapijas nodrošināšanā Spānijā Natalia Ruiz de Cortázar Gracia |
14:25 – 14:45 | Dabas un piedzīvojuma ietekme uz cilvēka labsajūtu un veselību Leonardo Frontani |
14:45 – 15:30 | Paneļdiskusija Piedzīvojumu un dabas terapija Latvijā – esošais un iespējamais Piedalās: Zane Liepiņa, Gunta Ušpele, Dace Preisa, Kristaps Zaļais |
15:30 – 15:45 | Kafijas pauze |
15:45 – 16:45 | Atvērtā konference |
16:45 – 17:00 | Konferences noslēgums |
Dalība konferencē ir bez maksas, iepriekš piesakoties
Lektori un paneļdiskusiju dalībnieki
Helen Jeffery
MOcc Ther, PGDip Occ Ther, Ergoterapijas skolas lektore | Te Kura Matatini ki Otago, Dunedin.
Jaunzēlande
Helēna ir ergoterapeite, pētniece un piedzīvojumu terapijas praktiķe no Jaunzēlandes ar 25 gadu pieredzi darbā garīgās veselības jomā. Helēna agrāk ir strādājusi leģendārajā piedzīvojumu organizācijā Outward Bound. Helēna ir Adventure Therapy Aotearoa vadības komandā un strādā kā vecākā pasniedzēja ergoterapijas skolā Dunedinā, kā arī veic šīs jomas pētījumus Jaunzēlandē.
Carina Ribe Fernee
PhD/Pētniece Department of Child and Adolescent Health Sørlandet slimnīcā
Norvēģija
Karina ir pētniece un praktiķe, viņa strādā ar piedzīvojumu un dabas terpijas integrēšanu, jaunu ārstēšanas iespēju izstrādi un ieviešanu bērnu, pusaudžu un ģimenes garīgās veselības nodaļā, Sørlandet slimnīcā Norvēģijā. Karīna aktīvi darbojas nacionālajā, ziemeļvalstu reģionālajā un pasaules piedzīvojumu terapijas tīklā. Viņa ir viena no Piedzīvojumu terapijas starptautiskās komitejas (ATIC) līdzpriekšsēdētājām un 9. Starptautiskai piedzīvojumu terapijas konferences (9IATC), kas notiks Norvēģijā 2022. gadā organizatorēm.
Stephan Natynczuk
PGCE, goda pasniedzējs University of Worcester.
Lielbritānija
Stefans darbojas piedzīvojumu terapijas, pieredzes un āra izglītības jomā vairāk nekā 30 gadus. Viņš ir kvalificēts piedzīvojumu instruktors, vadošais speciālists Institute for
Outdoor Learning, akreditēts padomdevējs un supervīzors, MBA, kā arī ir Goda pasniedzējs University of Worcester. Piedzīvojumu terapijas starptautiskās komitejas (ATIC) līdzpriekšsēdētājs.
Natalia Ruiz de Cortázar Gracia
Psiholoģe, ģimenes terapeite un piedzīvojumu terapeite
Spānija
Natālija vada Asociación Experientia, bezpeļņas organizāciju, kas aizsāka piedzīvojumu terapiju Spānijā. Asociación Experientia izstrādā un īsteno piedzīvojumu terapijas programmas slimnīcām, dienas aprūpes centriem un skolām, kā arī nodrošina piedzīvoju terapijas apmācības profesionāļiem.
Natālija ir viena no Adventure Therapy Europe dibinātājām.
Nevin Harper
PhD, RCC, Viktorijas Universitātes pasniedzējs
Kanāda
Nevinam ir vairāk kā 25 gadu pieredze piedzīvojumu terapijas jomā darbojoties kā psihologam- padomdevējam, gidam, pētniekam un autoram. Viņš ir Viktorijas Universitātes Bērnu un jaunatnes aprūpes skolas pasniedzējs un vairāku starptautisku izglītības un terapijas organizāciju padomnieks pētniecībā. Viņa pētījumu un interešu lokā ir tēmas par dabiskās vides un piedzīvojumu loma cilvēku veselībā un attīstībā. Nevins ir sarakstījis grāmatu “Dabā balstīta terapija” (2019) un ir līdzautors grāmatai “Āra Terapija” (2020).
Leonardo Frontani
Wild Learning and Facilitation dibinātājs, biznesa vadītāju treneris, pieredzes izglītības un dabas terapijas praktiķis.
Itālija
Nebeidzama enerģija, dzīves prieks, mīlestība pret cilvēkiem un dabu, tā varētu raksturot Leonardo dzirksteļojošo personību. Viņš ir veiksmīgs un pieprasīts Ziemeļitālijas biznesa vides treneris, kurš savā praksē aktīvi pielieto dabas terapijas metodes. Via Experientia tīkla aktīvs dalībnieks, aktīvs pieredzes izglītības un dabas terapijas topošo treneru treneris. Vairāku ideju un dabas terapijas projektu aizsācējs Trento un Veneto reģionos.
Nils Sakss Konstantinovs
Latvija
MSc Psych. Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs
Nils specializējas pusaudžu vecumposmā un šī vecuma mentālās veselības traucējumos, ikdienā strādā ar 10-20 gadus veciem jauniešiem un viņu ģimenēm. Veido sabiedrībā un skolā balstītus psihoemocionālās veselības pakalpojumus.Latvijas Universitātes lektors, apmāca speciālistus darbam ar jauniešiem.
Inga Birkmane
Latvija
MA, Mg. Psych, psihoterapijas un smilšu spēļu terapijas speciāliste.
Inga darbā ar cilvēkiem izmanto dabas terapijas, smilšu spēles terapijas un apzinātības prakses. Ar prieku integrē zināšanas psihoterapijā ar zināšanām par dabu, cilvēka garīgo dzīvi un vajadzībām, neirozinātnes atklājumiem, un senajām praksēm dvēseles dziedināšanā. Strādā pie retrītu centra izveides projekta.
Rolands Melbārdis
Latvija
Aktīvā tūrisma centra EŽI dibinātājs un vadītājs.
Trīs meitu tēvs. Rolands ar dažādu aktīvās atpūtas un piedzīvojumu organizēšanu nodarbojas teju 25 gadus. Grupas dinamika dabā ir vieta un laiks, kurā katram kļūt par labāku cilvēku – šī ir Rolanda pieredzē balstīta atziņa, kas motivējusi radīt un vadīt daudzus pasākumus un projektus. Adventure Therapy Sigulda ir viens no tiem.
Unda Avota
Latvija
Latvijas Ergoterapeitu Asociācijas viceprezidente.
Sociālā darba studente, piedzīvojumu entuziaste. Šobrīd izstrādā pētījumu par piedzīvojumu terapijas ietekmi uz izdegšanu. Ikdienā strādā ar sociālā riska jauniešiem, programmā “Palēciens”, pasniedz Rīgas Stradiņa universitātē un iesaistās dažādos iniciatīvu projektos.
Līna Leitāne
Latvija
Adventure Therapy Europe un ATIC pārstāve Latvijā.
Pirms pāris gadiem, Līna ar ģimene atgriezās Latvijā no Jaunzēlandes, kur dzīvoja teju 10 gadus, strādājot piedzīvojumu industrijā. Pievienojoties Sense of Team, viņa uzsāka Adventure Therapy virziena attīstīšanu Latvijā. Līna ir sertificēts koučs, piedzīvojumu programmu, slēpošanas un snovborda instruktors, dažādu projektu virzītāja – tostarp arī Adventure Therapy Sigulda projekta vadītāja.
Valdis Vanags
Latvija
Sense of Team dibinātājs un vadītājs.
Valdis ir trīs bērnu tēvs un viens no Latvijas piedzīvojumu industrijas smagsvariem, kurš darbojas piedzīvojumu, pieredzes izglītības un komandu attīstības jomā teju 30 gadus. Valdis atzīst, ka piedzīvojumi dod iespēju izzināt cilvēka personīgās robežas, kas sniedzas daudz dziļāk kā tikai fiziskajā plāksnē, tie var bagātināt gan cilvēka emocionālo, gan psiholoģisko pasauli, ja zinām kā…
Georgs Rubenis
Latvija
Topošais Animas Institūta retrītu pavadonis un via Integralis kontemplācijas skolotājs.
Georgs vairāk nekā 10 gadus praktizē dažādas garīgās prakses un nododas dzīves meklējumumiem. Ikdienā Georgs ir nodibinājuma “Plecs” valdes loceklis, vada mācību centru “Centrs ZIN” un līdzdarbojas “EMU:Skola”. Georgs kopā ar brāli Filipu un brāļa sievu Litu Latvijā organizē Dvēseles mākslu / Soulcraft retrītus centrā Stacija.
Zane Liepiņa
Latvija
Rehabilitācijas centrs “Jaunķemeri” rehabilitācijas un rekreācijas nodaļas vadītāja, ergoterapeite.
Rīgas Stradiņa universitātē, studiju programmas “Ergoterapija” vadītāja.Ergoterapeite ar vairāk nekā divdesmit gadu pieredzi medicīniskās rehabilitācijas un veselības veicināšanas jomā. Padziļināti interesējās par personu veselības pratības uzlabošanu un labizjūtas pieredzi rehabilitācijas un veselības veicināšanas programmu ietvaros.
Maija Bērziņa
Latvija
Sociālās rehabilitācijas un atbalsta programmas “Palēciens” vadītāja, sociālā darbiniece.
Maijai ir ilgstoša pieredze strādājot ar ģimenēm un bērniem, kā arī jauniešiem, kam ir dažādas grūtības. Maija ir eksperte ar sociālā riska jauniešiem, kuriem ir uzvedības problēmas. Piekopj darbu āra vidē (ārpus kabineta), piedalās ar jauniešiem piedzīvojuma izglītības braucienos. Maija strādā biedrībā “Latvijas Samariešu apvienība”.
Gunta Ušpele
Latvija
Latvijas veselības tūrisma klastera izveidotāja un vadītāja no tā pirmsākumiem 2011. gadā.
Darbojas tūrismā un veselības tūrismā jau 19 gadus, pēdējos desmit gadus attīstot veselības un īpaši medicīnas tūrismu Latvijā.
Uģis Čakars
Latvija
SlacklineLv vadītājs.
“Krāju pieredzi darbā ar cilvēkiem esot augstumā un balansā”.
Kristaps Zaļais
Latvija
Laurenču sākumskolas direktors
Izglītības entuziasts – vada Laurenču sākumskolu. Rīgas Stradiņu Universitātē pasniedz kursus saistība ar līderību un uzņēmējdarbību, kā arī darbojas Siguldas novada pašaldībā kā deputāts. Kristaps uzskata, ka daba ir liela vērtība, tāpēc arī Laurenču sākumskolā šī ir viena no pamatvērtībām un ar jauniešiem pie tās tiek pastiprināti strādāts.
Kristine Garklava
Latvija
Žurnāliste un Pasaules Dabas fonda vēstnese.
Uzaugusi mājās, kas tuvu mežam un šobrīd iestājas par tiem, kam mežs ir mājas. Kristīnei svarīga cilvēka un dabas harmonija.
Dace Preisa
Latvija
Siguldas attīstības aģentūras direktore
Zina, ka daba mierina, dziedina un iedvesmo. Bet daba ir arī jādzird un jāciena. Tikai tad mēs tiekam pieņemti un process ir kļuvis pilnīgs un perfekts.
Piesaki dalību
Konference ir noslēgusies.
Dalība konferencē bez maksas.
Konferenci klātienē varēs apmeklēt personas ar derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, kas jāuzrāda pie pasākuma ieejas kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Konference būs skatāma arī tiešsaistē Adventure Therapy Latvia FB kanālā.
Informējam, ka pasākuma laikā notiks fotografēšana un filmēšana, un iegūtie attēli var tikt publicēti Adventure Therapy Sigulda un Latvia mājas lapā internetā, vai sociālajos tīklos Facebook un Instagram. Apmeklējot pasākumu, Jūs piekrītat, ka varat tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas ar Jūsu attēlu var tikt ievietotas Adventure Therapy Sigulda un Latvia mājas lapā internetā, vai sociālajos tīklos Facebook un Instagram.