Adventure Therapy
Konference

01 / 10 / 2021

Siguldas Pils dārzā un tiešsaistē

Konference
01 / 10 / 2021

Noskaties piedzīvojumu un dabas terapijas konferences ierakstu:

Pirmā piedzīvojumu un dabas terapijas konference Latvijā un arī Baltijā. Tās ietvaros dalībniekiem bija iespēja vairāk uzzināt par piedzīvojumu un dabas terapiju: kā tā tiek praktizēta citviet pasaulē un kā mēs to varētu plašāk lietot Latvijā. Konferenci apmeklēt bija aicināti kā jomas praktiķi, tā arī citi interesenti.

Konferences atklāšanas ievadlekciju 27. septembrī Zoom platformā vadīja kanādiešu izcelsmes piedzīvojumu terapijas praktiķis, autors, Viktorijas Universitātes pasniedzējs Dr. Nevins Harpers. Lekcijas ierakstu var skatīt šeit.

Siguldas Pils dārzā un tiešsaistē

09:00 – 10:00Ierašanās un reģistrācija
10:00 – 10:10Oficiālā konferences atklāšana
10:10 – 10:40Kas ir Adventure Therapy jeb piedzīvojumu un dabas terapija?
Adventure Therapy Latvija pārstāvji – Unda Avota, Valdis Vanags
10:40 – 11:00Piedzīvojumu un dabas terapijas pasaulē Covid – 19 seku risināšanā
Dr.Stephan Natynczuk
11:00 – 11:25Jauniešu mentālā veselība un piedzīvojumu un dabas terapija
Norvēģijas pieredze. Dr. Carina Ribe Fernee
11:25 – 11:40Kafijas pauze
11:40 – 12:25Paneļdiskusija
Kā piedzīvojumu terapiju iespējams izmantot darbā ar Latvijas jauniešiem?
Piedalās: Nils Saks Konstantinovs, Maija Bērziņa, Inga Birkmane, Uģis Čakars
12:25 – 12:45Piedzīvojumu terapijas kopienas veidošana – Jaunzēlandes pieredze.
Dr. Helen Jeffery
12:45 – 13:45Pusdienu pauze
13:45 – 14:05Došanās dabā ir solis atpakaļ vai solis uz priekšu?
Georgs Rubenis
14:05 – 14:25Starpdisciplinārā sadarbības pieredze piedzīvojumu terapijas nodrošināšanā Spānijā
Natalia Ruiz de Cortázar Gracia
14:25 – 14:45Dabas un piedzīvojuma ietekme uz cilvēka labsajūtu un veselību
Leonardo Frontani
14:45 – 15:30Paneļdiskusija
Piedzīvojumu un dabas terapija Latvijā – esošais un iespējamais
Piedalās: Zane Liepiņa, Gunta Ušpele, Dace Preisa, Kristaps Zaļais
15:30 – 15:45Kafijas pauze
15:45 – 16:45Atvērtā konference
16:45 – 17:00Konferences noslēgums

Dalība konferencē ir bez maksas, iepriekš piesakoties

Lektori un paneļdiskusiju dalībnieki

Helen Jeffery

MOcc Ther, PGDip Occ Ther, Ergoterapijas skolas lektore | Te Kura Matatini ki Otago, Dunedin.

Jaunzēlande

Helēna ir ergoterapeite, pētniece un piedzīvojumu terapijas praktiķe no Jaunzēlandes ar 25 gadu pieredzi darbā garīgās veselības jomā. Helēna agrāk ir strādājusi leģendārajā piedzīvojumu organizācijā Outward Bound. Helēna ir Adventure Therapy Aotearoa vadības komandā un strādā kā vecākā pasniedzēja ergoterapijas skolā Dunedinā, kā arī veic šīs jomas pētījumus Jaunzēlandē.

Carina Ribe Fernee

PhD/Pētniece Department of Child and Adolescent Health Sørlandet slimnīcā

Norvēģija

Karina ir pētniece un praktiķe, viņa strādā ar piedzīvojumu un dabas terpijas integrēšanu, jaunu ārstēšanas iespēju izstrādi un ieviešanu bērnu, pusaudžu un ģimenes garīgās veselības nodaļā, Sørlandet slimnīcā Norvēģijā. Karīna aktīvi darbojas nacionālajā, ziemeļvalstu reģionālajā un pasaules piedzīvojumu terapijas tīklā. Viņa ir viena no Piedzīvojumu terapijas starptautiskās komitejas (ATIC) līdzpriekšsēdētājām un 9. Starptautiskai piedzīvojumu terapijas konferences (9IATC), kas notiks  Norvēģijā 2022. gadā organizatorēm.

Stephan Natynczuk

PGCE, goda pasniedzējs University of Worcester.

Lielbritānija

Stefans darbojas piedzīvojumu terapijas, pieredzes un āra izglītības jomā vairāk nekā 30 gadus. Viņš ir kvalificēts piedzīvojumu instruktors, vadošais speciālists Institute for 

Outdoor Learning, akreditēts padomdevējs un supervīzors, MBA, kā arī ir Goda pasniedzējs University of Worcester. Piedzīvojumu terapijas starptautiskās komitejas (ATIC) līdzpriekšsēdētājs. 

Natalia Ruiz de Cortázar Gracia

Psiholoģe, ģimenes terapeite un piedzīvojumu terapeite

Spānija

Natālija vada Asociación Experientia, bezpeļņas organizāciju, kas aizsāka piedzīvojumu terapiju Spānijā. Asociación Experientia izstrādā un īsteno piedzīvojumu terapijas programmas slimnīcām, dienas aprūpes centriem un skolām, kā arī nodrošina piedzīvoju terapijas apmācības profesionāļiem.

Natālija ir viena no Adventure Therapy Europe  dibinātājām.

nevin

Nevin Harper

PhD, RCC, Viktorijas Universitātes pasniedzējs

Kanāda

Nevinam ir vairāk kā 25 gadu pieredze piedzīvojumu terapijas jomā darbojoties kā psihologam- padomdevējam, gidam, pētniekam un autoram. Viņš ir Viktorijas Universitātes Bērnu un jaunatnes aprūpes skolas pasniedzējs un vairāku starptautisku izglītības un terapijas organizāciju padomnieks pētniecībā. Viņa pētījumu un interešu lokā ir tēmas par dabiskās vides un piedzīvojumu loma cilvēku veselībā un attīstībā. Nevins ir sarakstījis grāmatu “Dabā balstīta terapija” (2019) un ir līdzautors grāmatai “Āra Terapija” (2020).

Leonardo Frontani

Wild Learning and Facilitation dibinātājs, biznesa vadītāju treneris, pieredzes izglītības un dabas terapijas praktiķis. 

Itālija

Nebeidzama enerģija, dzīves prieks, mīlestība pret cilvēkiem un dabu, tā varētu raksturot Leonardo dzirksteļojošo personību. Viņš ir veiksmīgs un pieprasīts Ziemeļitālijas biznesa vides treneris, kurš savā praksē aktīvi pielieto dabas terapijas metodes. Via Experientia tīkla aktīvs dalībnieks, aktīvs pieredzes izglītības un dabas terapijas topošo treneru treneris. Vairāku ideju un dabas terapijas projektu aizsācējs Trento un Veneto reģionos. 

nils-saks-konstantinovs

Nils Sakss Konstantinovs

Latvija

MSc Psych. Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs

Nils specializējas pusaudžu vecumposmā un šī vecuma mentālās veselības traucējumos, ikdienā strādā ar 10-20 gadus veciem jauniešiem un viņu ģimenēm. Veido sabiedrībā un skolā balstītus psihoemocionālās veselības pakalpojumus.Latvijas Universitātes lektors, apmāca speciālistus darbam ar jauniešiem.

Inga Brikmane

Inga Birkmane

Latvija

MA, Mg. Psych, psihoterapijas un smilšu spēļu terapijas speciāliste.

Inga darbā ar cilvēkiem izmanto dabas terapijas, smilšu spēles terapijas un apzinātības prakses. Ar prieku integrē zināšanas psihoterapijā ar zināšanām par dabu, cilvēka garīgo dzīvi un vajadzībām, neirozinātnes atklājumiem, un senajām praksēm dvēseles dziedināšanā. Strādā pie retrītu centra izveides projekta.

Rolands

Rolands Melbārdis

Latvija

Aktīvā tūrisma centra EŽI dibinātājs un vadītājs.

Trīs meitu tēvs. Rolands ar dažādu aktīvās atpūtas un piedzīvojumu organizēšanu nodarbojas teju 25 gadus. Grupas dinamika dabā ir vieta un laiks, kurā katram kļūt par labāku cilvēku – šī ir Rolanda pieredzē balstīta atziņa, kas motivējusi radīt un vadīt daudzus pasākumus un projektus. Adventure Therapy Sigulda ir viens no tiem.

Unda Avota

Unda Avota

Latvija

Latvijas Ergoterapeitu Asociācijas viceprezidente.

Sociālā darba studente, piedzīvojumu entuziaste. Šobrīd izstrādā pētījumu par piedzīvojumu terapijas ietekmi uz izdegšanu. Ikdienā strādā ar sociālā riska jauniešiem, programmā “Palēciens”, pasniedz Rīgas Stradiņa universitātē un iesaistās dažādos iniciatīvu projektos.

Līna Leitāne

Līna Leitāne

Latvija

Adventure Therapy Europe  un ATIC pārstāve Latvijā.

Pirms pāris gadiem, Līna ar ģimene atgriezās Latvijā no Jaunzēlandes, kur dzīvoja teju 10 gadus, strādājot piedzīvojumu industrijā.  Pievienojoties Sense of Team, viņa uzsāka Adventure Therapy virziena attīstīšanu Latvijā. Līna ir sertificēts koučs, piedzīvojumu programmu, slēpošanas un snovborda instruktors, dažādu projektu virzītāja – tostarp arī Adventure Therapy Sigulda projekta vadītāja. 

Valdis Vanags

Valdis Vanags

Latvija

Sense of Team dibinātājs un vadītājs.

Valdis ir trīs bērnu tēvs un viens no Latvijas piedzīvojumu industrijas smagsvariem, kurš darbojas piedzīvojumu, pieredzes izglītības un komandu attīstības jomā teju 30 gadus. Valdis atzīst, ka piedzīvojumi dod iespēju izzināt cilvēka personīgās robežas, kas sniedzas daudz dziļāk kā tikai fiziskajā plāksnē, tie var bagātināt gan cilvēka emocionālo, gan psiholoģisko pasauli, ja zinām kā…

Georgs Rubenis

Georgs Rubenis

Latvija

Topošais Animas Institūta retrītu pavadonis un via Integralis kontemplācijas skolotājs.

Georgs vairāk nekā 10 gadus praktizē dažādas garīgās prakses un nododas dzīves meklējumumiem. Ikdienā Georgs ir nodibinājuma “Plecs” valdes loceklis,  vada mācību centru “Centrs ZIN” un līdzdarbojas “EMU:Skola”. Georgs kopā ar brāli Filipu un brāļa sievu Litu Latvijā organizē Dvēseles mākslu / Soulcraft retrītus centrā Stacija.

Zane Liepiņa

Latvija

Rehabilitācijas centrs “Jaunķemeri” rehabilitācijas un rekreācijas nodaļas vadītāja, ergoterapeite.

Rīgas Stradiņa universitātē, studiju programmas “Ergoterapija” vadītāja.Ergoterapeite ar vairāk nekā divdesmit gadu pieredzi medicīniskās rehabilitācijas un veselības veicināšanas jomā. Padziļināti interesējās par personu veselības pratības uzlabošanu un labizjūtas pieredzi rehabilitācijas un veselības veicināšanas programmu ietvaros.

Maija Bērziņa

Latvija

Sociālās rehabilitācijas un atbalsta programmas “Palēciens” vadītāja, sociālā darbiniece.

Maijai ir ilgstoša pieredze strādājot ar ģimenēm un bērniem, kā arī jauniešiem, kam ir dažādas grūtības. Maija ir eksperte ar sociālā riska jauniešiem, kuriem ir uzvedības problēmas. Piekopj darbu āra vidē (ārpus kabineta), piedalās ar jauniešiem piedzīvojuma izglītības braucienos. Maija strādā biedrībā “Latvijas Samariešu apvienība”.

Gunta Ušpele

Latvija

Latvijas veselības tūrisma klastera izveidotāja un vadītāja no tā pirmsākumiem 2011. gadā.

Darbojas tūrismā un veselības tūrismā jau 19 gadus, pēdējos desmit gadus attīstot veselības un īpaši medicīnas tūrismu Latvijā.

Uģis Čakars

Latvija

SlacklineLv vadītājs. 

“Krāju pieredzi darbā ar cilvēkiem esot augstumā un balansā”.

Kristaps Zaļais

Kristaps Zaļais

Latvija

Laurenču sākumskolas direktors

Izglītības entuziasts – vada Laurenču sākumskolu. Rīgas Stradiņu Universitātē pasniedz kursus saistība ar līderību un uzņēmējdarbību, kā arī darbojas Siguldas novada pašaldībā kā deputāts. Kristaps uzskata, ka daba ir liela vērtība, tāpēc arī Laurenču sākumskolā šī ir viena no pamatvērtībām un ar jauniešiem pie tās tiek pastiprināti strādāts.

kristīne garklāve

Kristine Garklava

Latvija

Žurnāliste un Pasaules Dabas fonda vēstnese.

Uzaugusi mājās, kas tuvu mežam un šobrīd iestājas par tiem, kam mežs ir mājas. Kristīnei svarīga cilvēka un dabas harmonija.

Dace Preisa

Latvija

Siguldas attīstības aģentūras direktore

Zina, ka daba mierina, dziedina un iedvesmo. Bet daba ir arī jādzird un jāciena. Tikai tad mēs tiekam pieņemti un process ir kļuvis pilnīgs un perfekts.

Piesaki dalību

Konference ir noslēgusies.
Dalība konferencē bez maksas.

Konferenci  klātienē varēs apmeklēt personas ar derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, kas jāuzrāda pie pasākuma ieejas kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Konference būs skatāma arī tiešsaistē Adventure Therapy Latvia FB kanālā

Informējam, ka pasākuma laikā notiks fotografēšana un filmēšana, un iegūtie attēli var tikt publicēti Adventure Therapy Sigulda un Latvia mājas lapā internetā, vai sociālajos tīklos Facebook un Instagram. Apmeklējot pasākumu, Jūs piekrītat, ka varat tikt fotografēts un filmēts.  Fotogrāfijas ar Jūsu attēlu var tikt ievietotas Adventure Therapy Sigulda un Latvia mājas lapā internetā, vai sociālajos tīklos Facebook un Instagram.

adventure therapy latvia
health travel latvia logo
international adventure therapy