Paskaties tuvāk!

Adventure Therapy Siguldā

The Latvian Element logo
Sense of Team
at lativa
Tiek īstenots  ERAF projekta „Latvijas veselības tūrisma klasteris” Nr. 3.2.1.1/16/A/010 ietvaros

Piedzīvot. Izzināt. Būt.

Adventure Therapy Sigulda ir pasākumu kopums, kurš šoruden norisinājās Siguldā. Tā ietvaros Latvijas iedzīvotājiem bija iespēja iepazīties ar pasaulē  pieaugoši populāro piedzīvojumu un dabas terapiju un tās sniegtajām iespējām veicināt sabiedrības veselību, apmierinātību ar dzīvi, īpaši vēršot uzmanību uz piedzīvojumu un dabas terapijas potenciālu risināt Covid-19 pandēmijas ietekmē samilzušās cilvēku mentālās veselības problēmas, kā piemēram: nošķirtības sajūta, nomāktība, trauksme, paaugstināts stress, depresija, u.c. 

Vairāku mēnešu ietvaros interesentiem bija iespējas piedalīties Adventure Therapy Latvia organizētos piedzīvojumu terapijas programmās, meistarklasēs, kā arī starptautiskā konferencē par piedzīvojumu un dabas terapiju.

Šis bija pirmais šāda vēriena piedzīvojumu un dabas  terapijas projekts Latvijā un ne velti tas notika Siguldā (02/09 – 15/10/2021), jo šī vieta izsenis lepojusies ne tikai ar dabas neatkārtojamo valdzinājumu, bet arī ar tās dziedinošajām īpašībām, kuru dēļ ceļu šurp mēro no visas pasaules.

Piedzīvojumu un dabas terapijas programmas
Adventure Therapy Konference
Adventure Therapy meistarklases

Piedzīvojumu un dabas terapijas programmas

Adventure Therapy Konference

01/10/2021

Atvērtās meistarklases

01/10 – 02/10/2021

Kas ir piedzīvojumu un dabas terapija?

Piedzīvojumu un dabas terapija var tikt definēta kā  piedzīvojums dabā ar terapeitisku nolūku.

Piedzīvojumu terapija piedāvā iespējas, kuras terapijas kabinetā nav pieejamas. Tā paver iespēju veselības, labbūtības un pašizaugsmes veicināšanai, izmantojot piedzīvojumus brīvā dabā. Tajā saplūst dažādas disciplīnas un prakses, no katras jomas cenšoties paņemot labāko. Piedzīvojumu terapijas terapeitiskās iedarbības pamatā ir: 

  • dabas dziedinošais spēks, 
  • sevis pārvarēšana piedzīvojumu aktivitātēs, caur kurām apgūt jaunus uzvedības modeļus, 
  • pieredzes izglītība, kas ļauj apgūto pārvērst ikdienas praksē un
  • terapeitiskas, jēgpilnas sarunas, caur kurām gūt atklāsmes un mierinājumu.

Kāpēc tas ir aktuāli?

Nenoliedzama ir Covid-19 ietekme uz cilvēku dzīves un veselības kvalitāti. Kā liecina pētījumi un dati, Covid-19 pandēmijas ietekmē, Eiropa ir pieaugošā mentālās veselības krīzē. Cilvēki, kā jaunāki tā vecāki atzīst, ka audzis distress, parādījusies depresīva uzvedība un pesimisms. Latvijā jauniešu mentālā veselība ir kritiskā līmenī – 63% aptaujāto jauniešu atzīst: viņu mentālā veselība ir pasliktinājusies pandēmijas laikā – tiek piedzīvota nomāktība, uzmācīgas domas, depresija.

Mēs zinām, ka šī nav panaceja, taču arvien vairāk pētījumu liecina, ka piedzīvojumos, dabā pavadīts laiks var kalpot kā zāles pret stresu, mazināt trauksmi un depresiju, tā uzlabojot imūnsistēmu.

Sadarbībā ar

adventure therapy latvia
health travel latvia logo
international adventure therapy

Seko sociālajos tīklos