Piedzīvojumu un
dabas terapijas
programmas

Piedzīvojumu un dabas terapijas sniegtās iespējas ir dažādas, no mierpilnas būšanas mežā klusumā,  līdz  asām izjūtām un adrenalīnu pielietām straumēm traucoties pa krāčainu upi.

Piedzīvojumu un dabas terapija:
Var palīdzēt mazināt garīgo nogurumu, trauksmi un depresiju
Kalpot kā zāles pret stresu un nomāktību
Vairot labsajūtu un uzlabot garastāvokli
Stiprināt imūnsistēmu

Piedāvātās programmas sniedz iespēju izaicināt sevi garīgi un fiziski, pārvarēt savas bailes,  nedrošību un gūt  ticību saviem spēkiem. Izvēlies sev piemērotāko! Ja Tevi interesē sadarbība un piedzīvojumu terapijas integrācija savā praksē, sazinies ar organizatoriem.

Uzdrīksties


Vadītāji: Rolands Melbārdis, Agnese Naudiša

Visiem ir drusku bail. No sevis un no citiem. No augstuma, dejas, ūdens, kustības, skatuves, ļaušanās vai klusuma. Katram savas bailes un katram savs izaicinājums. Programmā būs iespēja dalībniekiem izvēlēties vairākas no piedāvātajām speciālistu vadītām aktivitātēm, kurās pārvarēt savas bailes, nedrošību, trauksmi un veicināt savu pašapziņu, pārliecinoties, ka viss ir iespējams un sasniedzams.

Dalībnieki tiks aicināti izvēlēties aktivitāti, lomu un attieksmi, kas nav ierastākā un pazīstamākā, bet gluži pretēji – no kuras ir drusku bail. Aktivitātes mīsies ar solo un grupas refleksijām, kā arī jauniegūto atziņu izmēģināšanu praksē.

Aktivitāšu iespējas, piemēram: augstums, meditācija, deja, dzīvnieki, solo pārgājiens, kā arī dažādas nakšņošanas pieredzes un līdzdarbošanās grupas nometnes izveidošanā mežā.

Dzīve – upes plūdums


Vadītājs: Valdis Vanags, Sense of Team

Programma būs par būšanu tikai ar sevi kanoe laivā upē, kuras vadīšana būs pašu ziņā. Metaforiski būšana upē ir kā būšana dzīvē, kurā mūsu prasmes un attieksme bieži ir par pamatu tam, kur mēs virzāmies un kas ar mums notiek. Programmas iecere ir dot iespēju būt saskaņā ar savu dzīves plūdumu un iemācīties veikt tajā vēlamās izmaiņas dabiski, intuitīvi, “neairējot pret straumi”, kur tas nav nepieciešams. Meklēt sadarbību un mijiedarbību ar līdzcilvēkiem, lai veidotu abpusēji harmoniskas un papildinošas attiecības.

Šī būs 2dienu ekspedīcija, kuras laikā dalībnieki dalīsies ar savu dzīves redzējumu, pieredzi, grūtībām un atklāsmēm ar pārējiem grupas dalībniekiem. Grupas sadzīve un dzīves telpas uzturēšana notiks pašu dalībnieku spēkiem, apmācot un sniedzot resursus no vadītāju puses – videi un cilvēkiem drošas naktsmītnes izveidošana; pārtikas resursu apmaiņas process; jaunu prasmju apgūšana un savu dzīves uzskatu “inventarizācija”.

Ekspedīcijas laikā tiks izmantota videi draudzīga pieeja – Leave no Trace.

Tiek nodrošinātas: kanoe laivas, drošības inventārs, nakšņošanas inventārs un virtuves inventārs.

Dalībniekam nepieciešams: pārtika un individuālais inventārs (guļammaiss, paklājiņš, lietus apģērbs).

Klusuma skaņas


Vadītāji: Rolands Melbārdis, Agnese Naudiša, Eži

Viss apklust. Sarunas, mūzika, telefons. Nav neviena ekrāna, neviena pieprasījuma, atgādinājuma, pīkstiena, nekā no ikdienas pasaules. Tikai pats un savas domas. Un dzīve te un tagad. Šī būs iespēja ieklausīties, sajust un iedziļināties sevī un vienam otrā. Iespēja ieraudzīt, kas tev patiešām ir vajadzīgs.

Vairāku dienu programma, kuras laikā dalībnieki būs kopā dabā, gan iekārtojot nometni, gan gatavojot maltītes, to visu darot ievērojot klusumu (nesarunājoties, neizmantojot viedierīces). Klusums parādīs visu, kam ir tiešām vērts pievērst uzmanību, klusums palīdzēs ieraudzīt un iepazīt jūsu patiesās vajadzības. Klusums ir skaists un nežēlīgs vienlaikus, tas nedos jums iespēju paslēpties no sevis. 

Pārdomu gājiens


Vadītāji:Māris Resnis, Lūzumpunkts

Vai esi sevi pieķēris domājam par to, kurā savas dzīves posmā esi? Šis ir pārgājiens, kurā tev būs iespēja, dodoties mežā, sajust un izvērtēt pašam sevi, savu dzīves ceļu, vizualizēt savu dzīves karti, uz brīdi pakavēties pagātnes notikumos, lai saprastu, kas esi tagad. Pēc Robinsona Krūzo metodes izvērtēt plusus un mīnusus, atrast vidusceļu un izdarīt secinājumus.

Kad būsim pakavējušies pagātnes ainās, dosimies tuvākajā nākotnē. Padomāsim katrs par savām vēlmēm, sapņiem un varbūt pat lielāku mērķu realizācijas, par konkrētiem soļiem, kurus spert, lai sasniegtu savas iecerētās virsotnes un svinētu, kā mazās, tā arī lielās uzvaras.

Tas būs pārgājiens mežainā apvidū, aptuveni 5-10 km garumā, ar vairākiem pieturas punktiem. Šī būs tā reize, kad nebūs jāatklāj ne savs īstais vārds, ne nodarbošanās, ne ģimenes stāvoklis. Lai arī sāksim ar iepazīšanos, tā nebūs ierastā. Šī būs tā reize, kad viss, kas notiek mežā, paliek mežā.

Nature walk & talk


Vadītāja: Līna Leitāne, Sense of Team

Vēja šalkoņa kokos, soļu skaņas, meža smarža un Tu…. Ja visa kā ir bijis par daudz, ilgojies pēc iespējas “nomainīt dekorācijas”, atjaunoties,  būt uzklausīts, atbalstīts un rast cerību nākotnei piedzīvojumu terapijas un koučinga individuālās sesijas Siguldas mežā varētu būt Tev.

Kopā dosimies mežā un ļausim  tam veikt tā nemanāmo, neuzbāzīgo, bet dziļi terapeitisko darbu.

Ko tu vari sagaidīt? Piedzīvojumu pārgājienu mežā. Drošu vidi, empātisku un pieņemošu attieksmi, uzmanību un iespēju tikt uzklausītam. Jautājumus un pamudinājumus vērst uzmanību uz dabā redzamo un sajūtamo. Iespēju apgūt vienkāršas apzinātības  prakses.

Ieejot mežā, jau pēc neilga brīža Tu visdrīzāk piedzīvosi, kā Tava sirds darbība nomierināsies, sejas muskuļi atslābināsies,  elpošana padziļināsies un stresa hormonu līmenis normalizēsies. Tavs ķermenis, gars un prāts varēs būt mierpilnāki.

Piedzīvojumu terapijas un koučinga individuālās sesijas Siguldā  pieejamas iepriekš piesakoties.

Klusuma prakse dabā


Vadītāja: Inga Birkmane, MA, Mg. Psych, psihoterapijas speciāliste, meditācijas skolotāja.

Klusuma prakse ir apzinātības meditācijas veids, kas iekšēja piedzīvojuma formā dod iespēju nonākt saslēgumā ar iekšējiem psihologiskajiem un garīgajiem resursiem.

Meditācija ir spēcinošs un piepildījumu sniedzošs klusums.

Meditēt nozīme virzīt apziņas plūsmu, un apzināti sevi paplašināt, tādējādi neļaujot prāta konstrukcijām, traucējošām emocijām un satraukumam pārņemt vaļu pār būtību. Meditācija ir instruments, ar kura palīdzību labāk sevi varam sajust kā daļu no visa. Īpaši to iespējams dabā, jo dabas neparedzamība, skaistums un neiestudētā plūsma, rada apstākļus piedzīvot gan apzinātu saplūsmi ar to, gan, ja paveicas, – pretestību, kas abos gadījumos nepieciešama transcendentālas pieredzes radīšanai.

Klusuma meditācijā gan sēdus, gan staigājot,  mēs kopā mācīsimies transformēt traucējošās domas, emocijas un pretestību. 

Kam paredzēts: šis būs praktisks instruments no satraukumu pilnās pasaules sagurušiem cilvēkiem, kuri jau ir pamanījuši gan savu domu, gan traucējošo emociju vareno, kontrolējošo ietekmi pār būtību, un meklē mieru.

Dalībniekam nepieciešams: jogas paklājiņš, meditāciju spilvens, pleds, lietus jaka, pieraksti.

adventure therapy latvia
health travel latvia logo
international adventure therapy